Husregler og anden info
Huset lejes typisk fra fredag eftermiddag til søndag middag. Det koster 1400 kr. at leje klubhuset og pengene indsætte på konto nr: 2520 4387404061. Senest torsdag før man har lejet det.
Nøglen til klubhuset kan hentes fredag efter kl. 15 på Englerupvej 11 og skal afl. I postkassen søndag, på samme adresse.
Udlejes huset til 18 års fødselsdag, skal der være forældre til stede under hele festen.
Lejer man klubhuset til Kaffe/kage efter en begravelse eller bisættelse er prisen 500 kr.
Wi-Fi: VHG1910*
I klubhuset er der Service til 60 personer.
6 Borde a’ L125 *B80
6 Borde a’ L190 * B80
Rygning er forbudt indendørs.
– Der skal ryddes op efter lån og brug af klubhuset.
– Al bestik, glas, service m.m. stilles/lægges på plads de rigtige steder.
– Al opvask skal ordnes.
-Alle borde tørres af (også inde i salen).
– Køleskabet tømmes og tørres af.
– Komfuret rengøres efter brug.
– Der skal fejes og vaskes gulve.
– Udendørsarealerne skal ryddes op (samle skodder, plastik, glas og affald op).
– Der må ikke grilles under overdækningen.
Affaldssortering skal foregå ved, at flasker skal placeres i plastkassen, dåser skal i affaldsstativet ved bordene på parkeringspladsen og papkasser skal man selv tage med igen, da de fylder meget. Det restende affald skal placeres i den grønne affaldscontainer ved husgavlen mod vejen.
Alt ødelagt inventar skal oplyses og erstattes.
Det anbefales at alle medbragte ting ikke opbevares i klubhuset, når dette forlades. Det er egen forsikring der gælder, hvis der skulle sker noget med jeres ting.
Disse husregler er til, fordi vi alle gerne vil bevare vores dejlige klubhus i mange år fremover, så vær søde at passe på tingene.
/ Bestyrelsen.